01.06.2014 20:56

Zprávy ze školy v přírodě - Pardubické chaty v Příchovicích u Tanvaldu.

• 1. 6. (Mezinárodní den dětí), 1. den pobytu - polední a odpolední zpráva:děti dojely i s doprovodem do cíle určení v pořádku. Majitel Pardubických chat Jiří Polák byl pedagožkami zulíbán. Moc se na naši skupinu z Pardubic těšil. Prý jsme pro něho jedničky. K obědu rýže a maso, všem chutnalo. Poo začíná vybalování kufrů. Počasí příjemné, není zima ani teplo, prostě akorát. V lese stavění lesních domečků. Nezapomeňte začít posílat pohledy pro své miláčky!
  • 2. zpráva ze ŠvP dne 2. 6. 2014 - počasí příjemné, polojasno, prostě ideální na školní výlet na rozhlednu Štěpánka, před výletem se děti posilnily řízkem, bramborami a okurkovým salátem. Děti si možná vzpomenou, ale nikdo nepláče, jsou statečné. Dnes dodatečně dorazila z Pardubic kamarádka Anetka, to bylo vítání!

• 3. den pobytu na ŠvP - dnes "Hledání Krakonošových stop", výprava do skoro pralesa, pozorování meandru horského potoka, večer: pyžamová diskotéka. Děti si dnes pochutnaly na bramboračce, vepřovém po myslivecku s houskovým knedlíkem a jako bodka na konec domácí makovec s čokoládou, no - nerozjeli byste se za nimi?

• 4. den ve ŠvP (4. 6. 2014) - děti mají za sebou celodenní výlet do Harrachova do skláren Novosad. Obdivovaly vysokáááánské skokanské můstky. Jó a do Harrachova se projely zubatkou. Večer dorazil na návštěvu pán hor - Krakonoš. Všechny děti jsou v pořádku, zdravé a hravé. Mňamka také byla - kuřecí závitek s rýží.

• Dne 5. 6. 2014 - 5. den ve ŠvP: dnes děti putovaly po stopách Járy Cimrmana - návštěva rozhledny Maják a muzea Járy Cimrmana. Jízda na koni byla velkým zážitkem a večer...noční hra, ale děti byly statečné.    ...a krmě v poledne - výborná česká klasika: moravský vrabec, zelí a bramborový knedlík, fakt nikdo nezhubne. Všechny děti možná i doprovod jsou v "poho".

• Dne 6. 6. - 6ý den ve ŠvP: dnes výlet do Muzea výroby dřevěných hraček Jiřetín p.Bukovkou a večer Ohňová show - super!

• 7. 6. - 7. den ve ŠvP: hry na hřišti, hledání pokladu a navečer pakování zavazadel, loučení se ŠvP. Zítra kolem 12.30 hod. nashledanou u Korálku.

Dnes k obědu: hovězí na paprice s těstovinami. Veliké díky patří Janě a Jirkovi, kteří se o děti starali.

Paní učitelky v čele s Alenkou Sedláčkovou a také Věrka s Ladou (zdravotnice) zaslouží metál. Pro děti připravily pestrý a zážitkový program, nakonec vše najdete v denících - ať děti samy sdělí své dojmy.

Děkuji Martině, že mně podávala každodenní raport včetně pestré stravy, na které si děti pochutnávaly.

Jsem ráda, že se vrátí všichni v pořádku. Vaše Alena Stehnová