Projekt vznikl v době Covidové pandemie, kdy naší snahou bylo děti rozptýlit a odlákat od počítačových obrazovek.
Zrodil se tak nápad ,,Běhat s Korálkem“ kdy děti, rodiče a postupně i nejbližší rodinní příslušníci obuli tenisky a vyběhly do ulic mest, lesů a oválů. Naběhané metry a kilometry se sčítali dané třídě a na konci měsíčního projektu bylo pro všechny odměnou sportovní dopoledne pod taktovkou zkušených trenérů z pardubických klubů a spolků.
Za tento projekt Mateřská škola Korálek obdržela cenu náměstka Jakuba Rychteckého. Každým rokem se do projektu přidává více a více dětí a rodičů a spousta z nich u běhu vydržela i po skončení projektu.