Bílý korálek

Charakteristika třídy Bílého korálku

TřídaTřída Bílého korálku prošla celkovou rekonstrukcí po bývalých jeslích. Je pojata v moderním stylu a interiér je zařízen částečně švédským nábytkem.

Podlaha třídy je pokryta přírodním marmoleem. Třída je dostatečně prostorná, rozdělená na třídu se stolečky a dvě herny. Tudíž mají děti velký prostor ke hraní. Byly provedeny stavební úpravy pro uložení lehátek ke spaní.Lehátka jsou molitanová, lehká a lehce přenosná. Nová sociální zařízení včetně sprchového koutu s umyvadlem. Toalety jsou umístěny tak, že je přehled o dětech při jejich odchodu na tato zařízení. Přes umyvárnu děti odcházejí do šatny, kde jsou lavičky,věšáčky a poličky k uložení jejich věcí. Všude je dostatek prostoru i světla.

Kuchyňka je vybavena myčkou na nádobí a mikrovlnkou.

V menší herně si děti staví z velkých molitanových kostek. V prostornější herně je zapojen dřevěný vláček, který je naložený boxy se stavebnicemi a kostky. Vše je umístěné tak, aby si je děti mohly samostatně půjčovat a uklízet. Prostory třídy jsou Umývárnavkusně upravené. Třída má své centrum hracích aktivit,kde jsou kobercové plochy,nábytek rozmístěn tak,aby nerušil hry dětí,ale naopak je vede k vytváření různých situací a motivuje děti k zajímavým činnostem. Třída má koutek s dětskou kuchyňkou, koutek pro odpočinek dětí a prostory pro hry s velkými stavebnicemi a dalším konstruktivním materiálem. Ve  třídě je dostatek hraček i pomůcek pro výtvarnou a pracovní činnost dětí během dne. Tento výtvarný materiál je umístěn tak, aby jej děti mohly samostatně používat a odpovídá tak počtu dětí ve třídě.

Ke třídě náleží terasa, kde si především v letních obdobích děti rády hrají.

Třída je světlá, slunná a hýří přírodními barvami a děti v ní se cítí velice dobře a uvolněně.

Třída Bílý korálek

toalety

Třída BK

Stoleček přátelství