Červený korálek

Třída Červeného korálku (ČK) včetně hraček je přizpůsobena pro děti nejmladšího předškolního věku. Střed třídy se stolečky slouží ke stolování, malování, tvořivým činnostem dětí apod. Stolky s židličkami jsou v různých velikostech a září veselými barvami. Součástí třídy je koutek s knihami a malými křesly pro klidnější činnosti dětí.

V oblibě je také hrací koutek s kuchyňkou a koutek pro panenky a kočárky. Druhá část - herna, je dostatečně prostorná, vybavená molitanovými kostkami různých velikostí, tvarů i barev pro hru v prostoru. Herna se využívá na cvičení, taneční a pohybovou výchovu, na hry a dramatizaci dětí. Velkým přínosem je piáno, které je plně využíváno při hudebních činnostech (pro poslech písní a hudby).

Součástí ČK je také malá kuchyňka na výdej svačinek a obědů, kabinet pomůcek, umývárna, WC - rozdělené zástěnami. V šatně jsou účelně upravené bloky na odkládání oděvů. Najdeme zde i nástěnky s fotografiemi dětí i vystavené výtvarné práce.

Předností této třídy je terasa, kterou děti plně využívají v teplém jarním i letním období, kdy se činnosti přenáší na terasu i školní zahradu.

Celý ČK je velice vkusně, barevně uzpůsoben dětem, aby se zde cítily dobře a rozvíjel se tak vztah k výtvarnému vkusu a smysl pro cit a estetiku prostředí. Na třídě je otevřený systém ukládání hraček, aby si je děti mohly vybírat svýma očima dle vlastního zájmu.

tn_obrazek_140.jpg

tn_obrazek_139.jpg