Zelený korálek

Zelený korálek sídlí v přízemí hlavní budovy. Třída je prostorná, laděna do zelené barvy.

Navštěvují ji děti 4-5leté, celkem 26 zapsaných. Každý část třídy je využita, aby maximálně sloužila potřebám dětí. U okna mají děti kuchyňku, naproti si ostatní staví ze stavebnice LEGO a CHEVA, podél celé stěny stojí regály s nejrozmanitějšími stavebnicemi a skládačkami, v zásuvkách čekají na výtvarnou výchovu nové pomůcky. Naproti oknům má své místo zcela nový obchůdek se zeleninou, koutek pro kadeřnici a kosmetičku. Součástí třídy je tzv. stoleček přátelství, kde si děti vysvětlují důvody, které je svedly do případného konfliktu. Nesmíme opomenout sklad pomůcek pro různé činnosti s dětmi, kuchyňku, která slouží k umývání nádobí po svačinách a obědech, ale hlavně k vydávání všech dobrot určených dětem.

Koženkové stahovací velké dveře dělí třídu od herny, v níž si mohou děti hrát na velkém koberci – ke hře se zde nabízejí kočárky, stavebnice v plastových boxech, knížky v knihovně, autíčka, velká dřevěná stavebnice, magnetická tabule, houpací kůň a v neposlední řadě oblíbený dřevěný domeček. V odpoledním čase se zde děti oddávají nepovinnému odpočinku. Vedle dveří do šatny jsou za světlými shrnovacími dveřmi uloženy lůžkoviny a nová plastová lehátka zelené barvy, vše vkusně označené jménem a značkou dítěte. Hernu je možno v letním období rozšířit o terasu, jež umožňuje spontánní vyžití dětí při hrách a cvičení, ale hlavně pobyt na čerstvém vzduchu. K Zelenému korálku patří samozřejmě také umývárna a toalety – vše ve velikostech přizpůsobených dětem, mezi záchodky, pro větší intimitu, jsou zástěny. Okno mezi oběma místnostmi je vyplněno malbou s dětským motivem. Odchod a příchod do MŠ se soustředí v šatně, oblečení a obuv je uloženo v šatnových boxech, nad nimiž na třech stěnách visí velké kobercové nástěnky, sloužící k podávání informací rodičům a ukázkám prací dětí.

Celá třída je zařízeno vkusně, s citem a snahou, co nejvíce zpříjemnit našim dětem pobyt v MŠ.

tn_obrazek_151.jpg

tn_obrazek_150.jpg

tn_obrazek_149.jpg

tn_obrazek_148.jpg