Modrý korálek

Třída Modrý korálek se nachází v prvním patře zadní budovy MŠ Korálek. Třídu navštěvují děti ve věku 4 – 6 let.

Při vstupu do prostoru Modrého korálku mají rodiče možnost prohlédnout si informační nástěnku s aktuálním jídelním lístkem, novinkami z oblasti předškolního vzdělávání, školním řádem, atd.

Dále se nachází šatna s šatními bloky, kde má každé dítě kapsář se svojí značkou. V šatně jsou umístěny nástěnky s výtvory dětí. Na jedné z nástěnek si rodiče a návštěvníci mohou prohlédnout fotky všech dětí Modrého korálku a náplň činností aktuálního týdne.

Z šatny se vchází do herny, která je opatřena kobercem, na kterém si děti mohou libovolně hrát, posedávat, polehávat. V herně je umístěna dětská kuchyňka, kočárky, objemnější stavebnice, skříňky s hračkami a časopisy, pianem a psacím stolem, u kterého paní učitelka pracuje v době odpočinku dětí.

Na hernu navazuje třída se stolky a židlemi, u kterých si děti hrají, modelují, malují, obědvají a svačí. V prostorách třídy jsou umístěny police a skříňky se stavebnicemi, hračkami a hrami rozvíjejícími děti ve všech oblastech. Paní učitelka má ve třídě k dispozici psací stůl a polici s odbornými publikacemi.

K prostorám Modrého korálku patří místnosti, kde jsou umístěny police s peřinkami a matracemi, které si děti samy před spaním chystají na koberec v herně. Dále kuchyňka, ve které paní kuchařky servírují obědy a svačiny a samozřejmě záchody a umývárna s umývadly, kde má každé dítě u své značky háček s vlastním ručníkem.

tn_obrazek_154.jpg

tn_obrazek_153.jpg